Diyarbakır Büyü Yapan Hocalar

Büyü; insanların düşüncelerini değiştirmek, fikirlerini yönetmek, davranışlarını farklılaştırmak gibi pek çok amaç ile uygulanan bir işlemdir. Bu anlamda insanların üzerinde yapılması istenen değişikliklere göre çok fazla sayıda büyü çeşidi bulunmaktadır. Aynı türdeki büyülerin yapılış aşamalarında farklı ritüellerin uygulanması, farklı duaların okunması ya da başka bir isimle hitap edilmesi büyünün işlevinin değişmesine neden olan durumlar arasında gösterilmektedir. Bu durumlar da göze alındığında büyünün çeşitlerinin bilinenden çok daha fazla olduğu ortaya çıkmaktadır. Diyarbakır büyü yapan hocalar, istenen duruma göre bu büyü çeşitleri arasından en uygun olanını seçmekte ve uygulamaktadırlar.

Büyülerin çeşitlerine göre etkileri de değişmektedir. Bazı büyü çeşitleri insanlar üzerinde olumlu etkilere sahipken, bazı büyülerin ise olumsuz durumlara neden oldukları bilinmektedir. Olumsuz durumlara neden olan büyülerin çok daha etkili oldukları ve belirtilerinin daha net olduğu görülmektedir. Bu büyü çeşitleri arasında domuz yağı büyüsü, kara büyü, sabun büyüsü gibi büyüler yer almaktadır. Bu büyülerin alanında uzman kişiler tarafından uygulanması, büyünün etkisinin kontrol edilmesi ve büyüden doğru kişinin etkilenmesi adına büyük önem arz etmektedir. Diyarbakır büyü yapan hocalar, alanında uzman kişiler arasında yer almaktadırlar.

Diyarbakır’da en çok şu ilçelerden medyum hoca aratılıyor:

Bağlar
Bismil
Çermik
Çınar
Çüngüş
Dicle
Eğil
Ergani
Hani
Hazro
Kayapınar
Kocaköy
Kulp
Lice
Silvan
Sur
Yenişehir

Hangi Büyülerin Yapılması Daha Etkilidir?

Büyülerin yapılış şekillerine ve çeşitlerine göre etkilerinin değişebildiği görülmektedir. Bu anlamda büyülerin etkili olabilmesi, büyü çeşidine ve büyüyü yapan hocaya göre değişkenlik göstermektedir. Bazı büyü çeşitleri, yapılma amaçlarına göre etkisinin uzun vadede ortaya çıkabileceği dolayısıyla etkisinin çok fazla anlaşılamayacağı büyülerdir. Bazı büyü çeşitleri ise çok kısa süre içerisinde büyük etkiler yaratabilmektedirler. Bu büyü çeşitlerine örnek olarak kara büyü, kaşık büyüsü, sabun büyüsü gibi büyüler verilebilmektedir.

Kara büyü yapılan kişilerin hayatlarında kısa süre içerisinde önemli gelişmeler yaşandığı ve kişilerin hoşnut olmadıkları durumlar içerisinde yer aldıkları görülmektedir. Bu durumlara örnek olarak hiçbir neden yokken eşinden ayrılması, işinden istifa etmesi ya da tutarsız davranışlar sergilemesi gösterilebilmektedir. Sabun büyüsü uygulanan kişilerin ise kısa süre içerisinde çok fazla miktarda kilo kaybı yaşadıkları görülebilmektedir. Bu durum, sabun büyüsü uygulanan kişilerin ciddi hastalıklara sahip olmalarında dahi yol açmaktadır. Kara büyü ve sabun büyüsü gibi etkili büyüler arasında yer alan büyülerin uygulanmasında mutlaka işinde uzman olan kişilerden yardım alınmalıdır. Aksi durumlarda büyülerin farklı etkiler doğurabildikleri görülmektedir. Alanında uzman kişiler arasında, Diyarbakır büyü yapan hocalar yer almaktadırlar.

Büyülerin Yapılmasında Kullanılan Yöntemler Nelerdir?

Büyülerin çeşitlerine göre yapımları sırasında kullanılan yöntemlerin de değişiklik gösterdiği görülmektedir. Genellikle aşık etmek, eşinden ayırmak, eve bağlamak, iş bulmak gibi sebepler ile uygulanan büyüler, uygulanma nedenlerine ve uygulanan kişilere göre farklı teknikler içermektedirler. Büyülerin yapılmasına kullanılan yöntemler arasında dua okunması, okunan bir yemeğin yedirilmesi, büyü yapılacak kişinin bir eşyasının alınması, büyü yapılacak evin bir yerine büyünün bırakılması gibi durumlar yer almaktadır. Bu durumlar arasından en uygun olanını, Diyarbakır büyü yapan hocalar seçmekte ve uygulamaktadırlar.

Medyum Ali Gürses birçok konudaki çalışmalarıyla internette adından en çok söz edilen hocaların başında geliyor. Resmi web sitesi olan www.medyumali.com‘dan yaptığı çalışmaları inceleyebilir, [email protected] adresine e-posta gönderebilir veya sitesindeki iletişim kanallarından kendisine ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın