Eskişehir Büyü Yapan Hocalar

Eskişehir büyü yapan hocalar ile insanlar yer ve mekân fark etmeksizin büyü yaptırabilmektedir. Büyüler öte boyutların da etkisi kullanılarak yapılmaktadır. Bunun için de boyutları kavramış hocalarla çalışmak gerekmektedir.

Büyünün etkisinin olabilmesi için hocaların ve medyumların iyi eğitim almış olması gerekmektedir. Bu eğitimler sayesinde hocalar ve medyumlar; diğer boyutlarla bağlantı kurabilmektedir. Dinlere göre 80 bin farklı alem yani boyut bulunmaktadır. İnsan ruhu bu boyutları deneyimleyebilecek bilgiye sahiptir fakat bu bilgiler maddi dünyaya beynin uyum sağlamasından dolayı bastırılmıştır. Ancak ruhuna yani özüne dönen ve bunun için eğitim almış kişiler diğer boyutların enerjisinden faydalanabilmektedir. Büyünün mantığı da bu enerjilerden gelmektedir. Büyünün ortaya çıkışının ana kaynağı olarak diğer boyutlardaki üst ve orta bilinç varlıkların insan formuna bu tür bilgileri öğretmesi sonucuyla gerçekleştiğine inanılmaktadır. Eskişehir büyü yapan hocalar da bu tür bilgilere sahip ise ancak büyüleri tutabilmektedir.

Büyülerin tutmaması için birçok neden bulunmaktadır fakat çoğu zaman insanlar dolandırıcılığa maruz kaldığı için büyü tutmamaktadır. Çünkü gidilen hoca aslında büyü yapmamaktadır. Büyü için verilen eşyalar incelendiğinde hiçbir alakası olmadığı da anlaşılmaktadır fakat insanlar manipülasyona uğradıkları için bu tür durumu anlayabilmeleri çok uzun sürmektedir. Eskişehir büyü yapan hocalar araştırılırken dolandırıcılara rastlamamak için deneyimlerini paylaşan insanların bilgileriyle hareket etmek gerekmektedir.

Eskişehir’de en çok şu ilçelerden medyum aratılmaktadır:

Alpu
Beylikova
Çifteler
Günyüzü
Han
İnönü
Mahmudiye
Mihalgazi
Mihalıççık
Odunpazarı
Sarıcakaya
Seyitgazi
Sivrihisar
Tepebaşı

Masal ile Büyü

Masalların gerçek olmayan durumlar üzerinden inşa edildiği düşünülmektedir. Türk ve Fars kültürüne ait olan masallarda büyü motifi oldukça sık kullanılmaktadır. Bunun nedeni ise Anadolu topraklarında yaşayan insanların eski dininin büyü ve tılsım üzerine kurulmuş olmasıdır. Türk kültürünün kökeninde büyü ve sihir bulunmaktadır. Bu durum da yüzyıllardan beri kulaktan kulağa, nesilden nesle aktarılan masalların içinde sihir ve büyü motifinin olmasına neden olmuştur. Masallar incelendiğinde hemen hemen her eşyanın büyülü veya sihirli bir tılsımı olduğu görülmektedir. Büyücüler ve büyü bozucu insanlar birçok masalda ve efsanede yer almaktadır. Bu tür masalların doğuşu ile kültür iç içe olmaktadır. Büyü motifi masalları da besleyerek bugüne kadar gelmiştir.

Büyü Gerçek Midir?

Büyünün masal gibi kurmaca gerçeklik ile beslenen yazılarda geçmesi; insanlara büyünün gerçek olup olmadığını sorgulatmıştır. Büyü; inanışa göre gerçekliği değişen bir olgudur. Fakat bilimsel olarak her şeyin bir enerjisi olduğu tespit edilmiştir. İnsanlar başkalarının enerjisinden kötü etkilenip modlarını düşürebilmektelerdir. Bu duruma dinlerde de çeşitli isimler verilmiştir. Kitabı olan dinlere mensup insanlara açıkça büyünün ve alemlerin varlığı bildirilmiştir. Evrene inanan insanlar içinse bu durum karma ve frekans olarak tabir edilmektedir. İnançlara göre isimleri değişse de pek çok insan tarafından büyü gerçek olarak kabul edilmektedir.

Büyüye inanan ve büyü yaptırmak isteyen insanlar gerçek olması için doğru hocalarla çalışmalıdır. Aksi takdirde büyünün hiçbir etkisi olmamaktadır.

Medyum Ali Gürses birçok konudaki çalışmalarıyla internette adından en çok söz edilen hocaların başında geliyor. Resmi web sitesi olan www.medyumali.com‘dan yaptığı çalışmaları inceleyebilir, [email protected] adresine e-posta gönderebilir veya sitesindeki iletişim kanallarından kendisine ulaşabilirsiniz.

“Eskişehir Büyü Yapan Hocalar” üzerine 2 yorum.

  1. önceden çok medyum hoca ile çalışmış biriyim bugüne kadar kimisiyle iyi konuştuk kimisiyle kötü diyebilirim. bazı hocaların iyi niyetli olduğuna inandım bazıları tamamen dolandırıcı çıktı onları zaten hiç söylemeye bile gerek yok…
    Bugüne kadar çalıştığım kişilerden sadece birine yorum yapıyorum o da ali gürses hoca. Insanlığıyla, yaklaşımıyla çok dürüst ve güvenilir biri gerçekten. Iki defa çalışma fırsatımız oldu birinde arkadaşımın ruhi sıkıntıları için bir işlem yaptırdım onunla birlikte diğeri de benim için özel bir işlemdi vefk ile yapıldı, bir hafta gibi bir sürede işlemleri başarılı şekilde yaptı gönderdi. Allah razı olsun kendisinden. Başkasına gitmeye uğraşmaya gerek yok bu hoca gerçekten işinin ehli bir adam.

  2. Geçen seneden beri başıma bela olan bir akrabam var. Akraba evliliği istemiyorum ama bu kişi sürekli ailemi rahatsız ediyor ve ailem de bu kişiyle evlenmemi istiyor. Benden yaşça büyük birisi, maddi konular da işin içine girdiği için ailem bu kişiyle evlenmemi çok istedi, baskı yaptılar ve en sonunda aramızda söz bile kestik, bana deli gibi aşıktı aynı zamanda,
    Ali gürses hoca ismini duyduğumda acaba bu konuda yardım eder mi diye düşündüm, çok umutsuz bir dönemdi benim için, sanki kimse yardım edemeyecek diye düşünmüştüm, sağolsun ali hoca bana abilik yaptı ve her konuda yardım etti, bana önerdiği çalışma soğutma büyüsüydü, onun benden soğuması için yapabileceğini söyledi, bana olan yaklaşımı zaten güven verince hocanın yapalım dedim,
    Bir hafta gibi bir süre geçtikten sonra kapıma kadar geldi çalışma, hocanın dediği şeyleri yaptıktan sonra etkileri görülmeye başladı, önce benim saçıma giyimime falan laf etmeye başladı hiç hoşlanmıyorum diyerek, sonrasında artık eskisi gibi iltifat etmez oldu, en son ailesine gidip ben evlenmek istemiyorum demiş, bizim taraf şok oldu tabi ama benim istediğim olduğu için çok sevindim, bunu da böyle çözmüş oldum yoksa hayatım boyunca çok zorluk yaşayacaktım

Bir cevap yazın