Vefk

Genellikle korunma ve insanlara huzur sağlama amacıyla kullanılan vefk, kudreti ve kuvveti sayesinde çok farklı amaçlar için de kullanılabiliyor. Usta ellerde hazırlanması halinde, her türlü etkiye sahip olacak biçimde vefk yazmak mümkün olabilir. Tarih boyunca her zaman korunma gibi iyi niyetlerle kullanılmış olsa da, kötü niyetlerle bile vefk hazırlanabilir fakat tercih edilmez.

Vefk, insanlara yardım etmek için dünyaya gönderilmiş bir ilimdir. Bu ilim büyüden farklıdır ve tamamen dualar ile hazırlanır. Bu özelliği nedeniyle islamiyette yasaklar arasında gösterilmez. Vefk ile duaların enerjileri yoğunlaştırılarak bir amaç için programlanır. Vefkin yazıldığı kağıttan, kullanılan mürekkebe ve uygulamayı yapan hocanın nefesine kadar çok farklı konular çalışmanın nasıl etki edeceği konusunda işaret verir.

İyi amaçlarla hazırlanan vefk, her zaman tercih sebebidir ve pek çok medyum hoca sadece iyi amaçlı vefk hazırlamayı kabul eder. Korunma gibi amaçlarla hazırlanabildiği gibi, kişilerin kısmetlerini açmak ve mutlu bir hayat sürmelerini sağlamak için de vefk hazırlanabilir. Kısmet açma büyüsü yaptırmak istemeyen pek çok insan, büyü yoluna başvurmak yerine vefk çalışması ile istedikleri etkiyi elde edebilir. Bu çalışma da, büyüde olduğu kadar yüksek bir etkiye sahiptir.

Büyünün tutabilmesi için çok farklı yöntemler kullanılıyor olsa da, bu yöntemler vefk için geçerli olmaz. Vefkte etkili olan kısım, yazılış yönteminden ziyade, yazımı yapan kişinin nitelikleri ve özellikleridir. Medyum hoca ne kadar bilgili ise, o kadar doğru bir vefk hazırlar. Örneğin, rızık açmada normal bir kağıt üzerine hazırlanabilen vefk, kısmet açma gibi konularda kumaş üzerine yazılabilir. Bu durum kişiden kişiye göre değiştiği için, mutlaka bir bilinçli bir medyum hoca tarafından belirlenmelidir.

Vefk hazırlanışı oldukça zahmetli olması nedeniyle sadece işini iyi yapan medyumlar tarafından gerçekleşir. Her türlü ilim detayının bilinmesi elzemdir. Eğer işini iyi yapmayan bir kişi vefk hazırlıyorsa, bu çalışmanın etkisi düşük olacaktır. Mutlaka dikkatli olunması ve kontrollü çalışılması gereklidir.

Vefk ile kısmet açmak mümkündür ve büyüden tamamen farklı olarak gerçekleşir. Çoğu islam alimi, bu durumun caiz olduğunu ve gönül rahatlığıyla uygulanabileceğini söyler.

Büyü bozma işlemiyle ilgili bilgi için buraya tıklayabilirsiniz.

Medyum Ali Gürses vefk konusundaki çeşitli çalışmalarıyla internette adından en çok söz edilen hocaların başında geliyor. Resmi web sitesi olan www.medyumali.com‘dan yaptığı çalışmaları inceleyebilir, [email protected] adresine e-posta gönderebilir veya sitesindeki iletişim kanallarından kendisine ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın